To drugie rozwiązanie wydaje się szczególnie atrakcyjne. Dlaczego? Co najmniej z kilku powodów, o których z pewnością warto wspomnieć.
-
Samodzielny projekt. Zyskujemy pełną swobodę, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać dokładnie taki organizer na biurko, na jakim nam zależy. Możemy dopasować go pod względem wymiarów, kształtów czy też rodzaju zastosowanych materiałów. Oferta sklepowa nie ogranicza nas w żaden sposób.
-
Satysfakcja. Realizacja własnego projektu okaże się niezwykle przyjemna. Zwłaszcza gdy wszystko przebiegnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Możliwość codziennego korzystania z wytworu własnej pracy to coś, co z pewnością poprawia nastrój.
-
Nietypowa realizacja. Jeszcze raz należy odnieść się do oferty rynkowej, która może okazać się zbyt ograniczona. Zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na czymś niecodziennym, wyróżniającym się na przykład ciekawym designem bądź kształtami. Własnoręcznie wykonany przybornik na biurko jest w stanie spełnić najważniejsze wymagania. Niezależnie od tego, czego tak naprawdę dotyczą.
Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało można uznać, że wykonane organizery na biurko to coś, czym z pewnością warto się zainteresować. W ich przypadku znacznie spada ryzyko, że okażą się mało użyteczne bądź w jakiś sposób niewygodne.
Praktyczna nadstawka nad biurko z Kolekcji Story, Meble Lenart
Jak wykonać organizer na biurko?
Skoro wiemy już, że tego typu projekty są warte zainteresowania, trzeba zastanowić się nad tym, jak je wykonać. Niezbędny okaże się oczywiście plan, który uwzględni wszystkie najważniejsze kwestie, związane między innymi z ułożeniem poszczególnych elementów. Dzięki temu powstała konstrukcja sprawdzi się na co dzień. O czym należy pamiętać w szczególności?
-
Wymiary. Jak nietrudno się domyślić, muszą zostać dopasowane do wielkości biurka. Uczniowie, podczas nauki, korzystają z wielu elementów, takich jak chociażby długopisy, ołówki, kredki, nożyczki, taśmy klejące, pisaki, notesy, pędzle, kleje i wielu, wielu innych. Żeby to wszystko pomieścić, dobrze byłoby stworzyć co najmniej kilka pojemników oraz specjalnych otworów, które zdecydowanie ułatwią umieszczanie poszczególnych elementów. Typowa szerokość organizer zazwyczaj nie przekracza 50-60 cm, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby wykonać znacznie szczerszą konstrukcję.
Nie bez znaczenia jest także jej głębokość. Powinna z jednej strony pozwalać na łatwe rozmieszczenie poszczególnych elementów, a z drugiej zostać dostosowana tak, aby organizer biurowy nie utrudniał codziennej pracy, ani ustawiania wszystkich sprzętów oraz akcesoriów. Żeby więc uniknąć ewentualnych trudności, nie należy zapominać o wykonaniu dokładnych pomiarów blatu biurka.
-
Liczba elementów i kształt organizera. W tym przypadku wiele zależy od rodzaju i liczby elementów, jakie będą magazynowane. Organizer na biurko dla dzieci przeważnie mieści podstawowe przybory szkolne, natomiast konstrukcje dla pracowników biurowych powinny być nieco bardziej zróżnicowane. Nie można zapominać o kilku „tubach” na produkty do pisania, przegródkach na dokumenty i segregatory czy też podstawkach na cięższe elementy.
-
Użyte materiały. Do tej kwestii jeszcze przejdziemy, jednak należy podkreślić, że ma ona ogromny wpływ na rodzaj oraz zakres wykonywanych prac. Nieco inaczej przygotowywany jest bowiem organizer z kartonu niż modele metalowe bądź drewniane. Osobną kwestią jest też design przybornika, który powinien być zgodny z wyglądem biurka.
Jak widać, odpowiedni plan pozwala na znacznie ułatwić całą realizację. Dzięki niemu unikniemy wszelkich niespodzianek, a także konieczności wykonywania dodatkowych poprawek bądź rozpoczynania wszystkiego od nowa.
Przybornik na biurko ucznia
Gdy wiemy już, jak powinien wyglądać organizer, możemy przejść do działania. Na początek trzeba oczywiście zebrać potrzebne elementy. W zależności do wybranych materiałów, będą to kawałki kartonu, kilka mniejszych bądź większych desek czy też metalowe bloki.
Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju narzędzia oraz akcesoria, potrzebne podczas składania organizera. Do kartonu potrzebny będzie nam wyłącznie klej, natomiast elementy drewniane najlepiej łączyć przy pomocy specjalnego kleju lub niewielkich wkrętów. Zdecydowanie najwięcej pracy czeka nas w przypadku przygotowywania organizera na biurko z metalu. W tym przypadku niezbędna będzie lutownica, choć trzeba pamiętać, że poradzi sobie ona z dość cienkimi elementami.
Przygotowywanie przybornika polega na łączeniu wszystkich części składowych. Najlepiej w taki sposób, aby uzyskać konstrukcję na wykorzystywane przez nas akcesoria. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, organizer na biurko dla dziewczynki i chłopca powinien zawierać między innymi pojemniki na długopisy, zeszyty, luźne kartki papieru, przybory matematyczne, nożyczki, taśmy klejące czy też pędzle. Oczywiście wiele zależy od potrzeb dziecka, a także tego, co planuje robić przy biurku.
To, czy poszczególne elementy organizera zostaną ze sobą połączone czy nie, jest kwestią indywidualną. Jednolita konstrukcja okaże się stabilniejsza, jednak znacznie trudniejsze będzie jej modyfikacja.
Kolekcja Kaspian, Black Red White
Pomysły na organizer na biurko
Przygotowując organizer na biurko dla dziecka, warto rozważyć wszystkie możliwości i dostosować je do potrzeb oraz wymagań ucznia. Mowa tu głównie o właściwym doborze wymiarów produktu, a także jego kształtów.
Ciekawie prezentują się wysokie przyborniki, które świetnie pasują na biurka ograniczone pod względem wolnej przestrzeni. Z jednej strony nie zajmują zbyt dużo miejsca, a z drugiej pozwalają na wygodne umieszczenie absolutnie wszystkich potrzebnych elementów. Od długopisów, po dokumenty i przybory plastyczne.
W ostateczności, taki organizer można również powiesić na ścianie, tuż nad biurkiem. Należy jednak pamiętać o tym, aby umożliwiał wygodne i szybkie sięganie po poszczególne przybory, bez konieczności opuszczania krzesła. Jeśli natomiast zależy nam na oszczędnościach, nic nie stroi na przeszkodzie ku temu, aby cały organizer powstał z kartonu. Materiał ten pozwala na łatwe tworzenie konstrukcji niezwykle zróżnicowanych pod względem kształtów, jakie przyjmują. Niezbędny będzie jednak dobrej jakości, mocny klej, który wszystko to właściwie połączy.
Przybornik nie musi służyć wyłącznie do magazynowania akcesoriów szkolnych bądź biurowych. Często zawiera elementy ułatwiające ułożenie kabli, portów USB czy też tabletów graficznych. Jak już wspomnieliśmy, podczas przygotowywania i realizacji własnego projektu nie jesteśmy niczym ograniczani. Dzięki temu możemy z zaplanować niemal każda konstrukcję.
Z czego można zrobić przybornik na biurko?
Na sam koniec warto jeszcze raz zebrać i podsumować informacje na temat różnych materiałów wykorzystywanych podczas budowy organizerów na biurko. Dzięki nim znacznie łatwiejsze okaże się podjęcie ostatecznej decyzji. Niezależnie od tego, jakie dokładnie funkcje ma spełniać przybornik i dla kogo jest on tworzony.
-
Organizer drewniany – ciekawy wybór przede wszystkim ze względu na atrakcyjny design. Świetnie komponuje się on również z biurkami wykonanymi z tego samego materiału. Poszczególne deseczki połączyć można przy pomocy kleju lub właściwie dobranych wkrętów. Przybornik warto pomalować – farbą, bejcą lub lakierem.
-
Organizer metalowy - wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także interesującym, mocno surowym wyglądem. W jego przypadku problemem może okazać się samo wykonanie, które wymaga dość dużych nakładów pracy.
-
Organizer z kartonu – zdecydowanie najprostszy do wykonania i najtańszy. Potrzebujemy jedynie odpowiednią liczbę bloków kartonowych, a także mocnego kleju. Kolejną zaletą jest tu łatwa możliwość zmiany kształtu poszczególnych elementów.
Przybornik na biurko to bardzo przydatna konstrukcja – zarówno dla uczniów, jak i pracowników biurowych. Z pewnością warto się nim zainteresować. Zwłaszcza gdy przygotujemy odpowiedni plan jego wykonania.