Wydziel strefy, by dzieci miały swoją przestrzeń
Wydziel osobne miejsce do nauki i do zabawy
Wydziel kącik do nauki
Część do nauki powinna być funkcjonalna i składać się z odpowiednio dobranego biurka oraz krzesła obrotowego, które zapewnią dziecku wygodę i pozwolą uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości, a także szafki lub regału na książki. W miarę możliwości książki i zeszyty starszego dziecka powinny być poza zasięgiem młodszej pociechy. Pozwoli to na uchronienie zeszytów i książek przed pomazaniem przez przedszkolaka.
Wydziel kącik do zabaw
Wybierz odpowiednie łóżko
Ograniczona przestrzeń pokoju często uniemożliwia wstawienie dwóch łóżek do pokoju dzieci, dlatego dobrym rozwiązaniem może być zakup łóżka piętrowego czy wysuwanych łóżek skrzyniowych. Łóżko piętrowe pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, ale często oferuje też dodatkowe rozwiązania, takie jak wbudowana szafa czy regał. Łóżko piętrowe może więc łączyć kilka mebli w jednym.
Dobierz meble zarówno dla starszego jak i młodszego dziecka
Wybierz uniwersalne kolory ścian
Najlepszym rozwiązaniem we wspólnym pokoju będzie uniwersalny kolor ścian, które dzieci mogą ozdobić według własnej inwencji twórczej. Można również pomalować pokój na dwa kolory, zgodnie z „granicą” wydzielonych stref. Świetnie sprawdzi się również ściana pomalowana farbą tablicową, która wygląda jak szkolna tablica. Można na niej rysować zwykłą kredą, co szczególnie ucieszy młodsze dzieci. Dla starszych można przygotować taką tablicę nad biurkiem, do której można przypinać za pomocą magnesów karteczki oraz zapisywać ważne informacje ze szkoły.
Urządzenie pokoju dla rodzeństwa nie musi być trudne! Ważne, by zastosować proste rozwiązania, które uporządkują wnętrze i pozwolą bez problemu podzielić i dopasować do każdego z dzieci. Szukasz innych inspiracji do pokoju dziecka? Zobacz naszą szeroką ofertę mebli młodzieżowych!