Kuchnia dopasowana do potrzeb
- Czy planujesz wyspę kuchenną?
- Ile potrzebujesz powierzchni blatowej?
- Ile potrzebujesz szafek wiszących i co będziesz w nich przechowywać?
- Gdzie będziesz przechowywać drobne narzędzia kuchenne, typu: robot kuchenny, deska do krojenia?
- W którym miejscu ulokujesz patelnie, pokrywki i garnki?
- Gdzie będziesz przechowywać produkty spożywcze?
Jak przygotować się do zakupu mebli kuchennych?
- długość, szerokość i wysokość pomieszczenia,
- liczba i rozmieszczenie wejść do kuchni,
- liczba, rozmieszczenie i wymiary okien,
- lokalizacja przyłączy wody, prądu i gazu,
- lokalizacja pionów wentylacyjnych,
- rozmieszczenie gniazdek elektrycznych,
- rozmieszczenie oświetlenia i włączników światła.
Zasada trójkąta
- między lodówką a zlewozmywakiem – 120-210 cm,
- między zlewozmywakiem a kuchenką / piekarnikiem – 120-210 cm,
- między lodówką, a kuchenką piekarnikiem – 120-270 cm.
Ergonomia urządzania wnętrz
Marzenia o idealnej kuchni a rzeczywistość
Szukasz inspiracji? Zobacz nasze propozycje!
Kuchnia / jadalnia w stylu prowansalskim
Meble wykonane z litego drewna, połączone z żelaznymi detalami, posiadają delikatne rzeźbienia. Ten styl to połączenie swego rodzaju prostoty, z kunsztem wykończenia mebli. Dodatki, które można użyć, tworząc styl prowansalski to np. szklane i emaliowane wazony, słoje, wiklinowe kosze, półeczki, porcelanowa zastawa oraz przedmioty z aplikacją kwiatów. W kuchni urządzonej w stylu prowansalskim dominuje naturalne drewno barwione na wiele kolorów, rzeźbienia, kunsztowne wykończenie. Meble tutaj są harmonijnie połączone z AGD. Szkło traktowane jest jako element będący ozdobą i często występuje w postaci np. witraży. Detale w postaci mosiężnych uchwytów, bogato zdobionych frontów oraz duża ilość szufladek, wspólnie kreują szlachetną formę i ponadczasowy styl. Fronty wykonane z litego drewna dodają wnętrzu elegancji tworząc przyjemny klimat.
Meble w stylu rustykalnym powinny zachowywać naturalną barwę drewna z wyraźnie zarysowanym usłojeniem. Takie meble zabezpieczamy bezbarwnym, matowym lakierem lub bejcą. Bogate rzeźbienia dodają uroku i oryginalnego wyrazu. Aby utrzymać rustykalny charakter, ściany malujemy na jasno, aby wyglądały na bielone. Nie muszą być gładkie, gdyż delikatna chropowatość tynku dodatkowo uatrakcyjnia aranżację. Drewniane stropy oraz ściany wyłożone kamieniem również pomogą osiągnąć pożądany efekt.
Kuchnie rustykalne są ponadczasowe. W ich stylistyce dominują naturalne materiały, takie jak drewno, fornir. Stonowana kolorystyka, czerpie inspirację z otoczenia. Jasne kolory rozświetlają wnętrze, sprawiając, że staje się pełne delikatności i spokoju. Ciemne barwy to z kolei szlachetność i elegancja. Klasyka lubi ozdobną formę, bibeloty, ceramikę i szkło. Dodatki pasujące do kuchni w tym stylu również powinny być naturalne, proste, funkcjonalne. Świetnie sprawdzą się drewniane deski, korkowe podstawki, plecione, wiklinowe kosze czy gadżety wykonane z ekologicznego papieru.
Kuchnia / jadalnia w stylu nowoczesnym
Rozmaite materiały, takie jak drewno, folie, płyta akrylowana na wysoki połysk, stwarzają wiele możliwości zaprojektowania wymarzonego aneksu kuchennego. Kuchnie nowoczesne mają być nie tylko efektowne, ale również ich zadaniem jest wypełnienie każdego fragmentu dostępnej przestrzeni. Sprzęty kuchenne są wkomponowane w wystrój pomieszczenia. Świetnie sprawdza się kolor biały, który idealnie wpisuje się w minimalistyczny trend, tak popularny w krajach skandynawskich. Szeroki wybór "soczystych" kolorów to z kolei propozycja dla odważnych. Taka wyrazista aranżacja to spora dawka energii, sprzyjająca kulinarnym eksperymentom.
W stylu nowoczesnym w szczególny sposób wyodrębnił się trend minimalistyczny. Dominuje w nim oszczędność formy, wykonawstwo na bazie drewna, zmatowione szkło, aluminium, stal nierdzewna. Kuchnia utrzymana jest w jasnej, ciepłej kolorystyce i panuje w niej nastrój całkowitego wyciszenia.
Trendy wzornicze: dekory frontów charakteryzują się autentycznym i wyrazistym usłojeniem oraz żłobieniami. Surowość drewna połączona z oryginalną, mocną kolorystyką, czy też fakturą kamienia — daje w rezultacie modną kombinację do nowoczesnych wnętrz. Producenci zadbali o to, abyś miał z czego wybierać. Lakier, folia, fornir, lite drewno to materiały, które stanowią szeroką bazę, dopasowaną do Twoich potrzeb. Często zdarza się, że choćby kilka elementów wykonanych w pastelowym kolorze, przełamuje chłód bieli, dodając kuchni wyrazu.
Stosowane w nowoczesnych kuchniach płyty meblowe, imitują czasami swoim wybarwieniem lite drewno. Charakterystyczne żłobienia (poziome i pionowe) łudząco oddają fakturę dębu, jesionu, buku, tworząc przyjemny, ciepły klimat wnętrza. Bezuchwytowy system otwierania to modne rozwiązanie dzięki któremu powierzchnia frontów zostaje niczym niezakłócona.
A czy Ty już wiesz, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona kuchnia? Puść wodze fantazji i zaprojektuj przestrzeń, w której poczujesz się wyjątkowo. Nie wiesz na co się zdecydować? Skonsultuj się z naszymi specjalistami od urządzania wnętrz i wybierz rozwiązania idealnie pasujące do Twoich potrzeb, oczekiwań i charakteru! Nasi eksperci czekają pod numerem telefonu: 12 399 40 00!